שדרוג התיק הרפואי הממוחשב באמצעות טכנולוגיית Speech-2-Text

doctor is writing down a patient history into the computerבשנות השמונים של המאה הקודמת החלו חברות מחשבים מובילות לפתח טכנולוגיה לזיהוי דיבור ולהכתבה באמצעות הקלטה למחשב. לאור הפיתוחים הרבים בטכנולוגיית הבינה המלאכותית ובתחום למידת מכונה, החלו לצוץ בשוק מכשירים חדשים לזיהוי קולי בשפות שונות, לדומה המכשיר המתקדם והחכם מבית גוגל שנקרא Google Home.

לטכנולוגיית הזיהוי הקולי והתעתוק האוטומטי, באנגלית Speech 2 Text, ישנם שימושים רבים, בין היתר בתחום הרפואה. בכל מרכז רפואי ובכל מרפאה מתקדמת משתמשים כיום בתוכנות חדשניות ועתירות טכנולוגיה. כעת, אפשר לשדרג תוכנה לניהול מרפאה הכוללת תיק רפואי ממוחשב וכלים רבים נוספים באמצעות טכנולוגיית Speech 2 Text. 

השדרוג של התוכנה מאפשר לרופאים להקליט את האבחנות הרפואיות שלהם באמצעות מיקרופון. התוכנה דואגת לתרגום הטקסט בהתאם לצורך, לתמלול אוטומטי של השיחה ולהמרת ההקלטה למילים כתובות ולנתונים הנשמרים בתיק הרפואי של המטופל. 

מתקרבים ליכולת האנושית

פריצת הדרך המשמעותית בטכנולוגיית הבינה המלאכותית הובילה לפיתוח מהיר גם של טכנולוגיות אחרות כדוגמת זיהוי קולי, תמלול אוטומטי של שיחות מוקלטות, תרגום מדויק של טקסטים בשפות שונות ועוד. הפיתוחים החדשים בעולם התוכנה מתקרבים ליכולת האנושית, לכן כדאי לבחור תוכנה לניהול מרכז רפואי או מרפאה הכוללת בינה מלאכותית ושדרוג תיק רפואי ממוחשב עם טכנולוגיית Speech 2 Text.

יכולת הפעלת מחשב בזיהוי קולי והכתבת מסמכים

טכנולוגיית Speech 2 Text מאפשרת למשתמשים להפעיל את המחשב, לבצע פעולות שונות בתוכנה באמצעות זיהוי קולי, וגולת הכותרת היא האפשרות להכתיב מסמכים באמצעות הקלטה פשוטה ומהירה במיקרופון המחובר למחשב. 

רופא במרפאה לא צריך לבזבז זמן על הקלדת הנתונים ותוצאות האבחונים והבדיקות, כל שעליו לעשות הוא להקליט את האבחון, והתוכנה הכוללת בינה מלאכותית ותמיכה בטכנולוגיית זיהוי קולי והכתבה שומרת את הנתונים בתיק הרפואי ויכולה לבצע גם ניתוח של המידע כדי לספק תובנות לגורם המטפל.

מעבר לנוחות השימוש יש לשדרוג התיק הרפואי הממוחשב עם טכנולוגיית Speech 2 Text  יתרונות רבים נוספים כגון:

  • הרופא ושאר חברי צוות המרפאה לא צריכים להקליד מידע, לכן מונעים שגיאות הקלדה וטעויות אנוש העלולות להוות סיכון למטופלים.
  • חיסכון משמעותי בזמן העבודה של הרופאים.
  • שמירה על סטנדרט אחיד של שפה רפואית.
  • אפשר לתרגם בלחיצת כפתור את האבחנה הרפואית ולשלוח את המידע לגורמים רלוונטיים.
  • מניעת מחלות של המאה ה-21 כמו תסמונת התעלה הקרפלית עקב הקלדה מאומצת.
  • סיוע מקצועי לרופאים עם לקויות שונות כמו דיבור, קשב וריכוז וכדומה.
  • שמירה טובה יותר על היגיינה במרפאה מאחר ואין צורך לגעת בציוד היקפי כמו מקלדת ועכבר.
  • טכנולוגיית הבינה המלאכותית מסוגלת לנתח את הנתונים לאחר ההקלטה ולשלוח התראות לרופא ולמטופל באופן אוטומטי, כך אפשר למנוע דרדור במצב הבריאות של מטופל מסוים, לאתר מחלות מיד עם הופעתן, לספק שירותי רפואה מונעת כדי להבטיח את בריאות הציבור ולהתריע אם יש חוסר התאמה בין הנתונים לאבחון הרפואי. 
  • שמירה נוחה של נתונים לצרכי מחקר, פיקוח ובקרה.

שילוב טכנולוגיית Speech 2 Text בתוכנה לניהול מרפאה

תוכנה לניהול מרפאה הכוללת תיק רפואי ממוחשב חייבת לענות באופן מושלם על צרכי הצוות הרפואי, סגנון וצורת העבודה במרפאה, וכמובן עליה לשדרג את חוויית המטופלים. באמצעות שילוב טכנולוגיית Speech 2 Text במערכת ניהול מרפאה, מספקים לרופאים ולשאר חברי הצוות כלי עבודה יעיל ומתקדם יותר.

הטכנולוגיה החדשנית שמשולבת נכון בכלי תוכנה לניהול קליניקה או מרכז רפואי מונעת טעויות אנוש כמו טעויות ההקלדה הנפוצות בקרב כל מי שמשתמש במחשב. כמו כן, הטכנולוגיה יוצרת אחידות בשפה הרפואית במרפאה עצמה ועם גורמים חיצוניים, היא חוסכת זמן רב ומייעלת את העבודה. 

גם המטופלים זוכים לשירות טוב ומקצועי יותר, הטכנולוגיה החדשנית מסייעת לרופאים לקבל תובנות בגלל החיבור לבינה מלאכותית והיכולת לנתח את הנתונים הרבים בזמן קצר ובדיוק רב. 


חברת ר.ר. מערכות מפתחת מערכות תוכנה איכותיות בהתאמה טכנולוגית עדכנית בתחומי הבריאות, הרפואה והאופטיקה, ע"פ צרכי לקוחותיה ובהתאם לתחומי התמחותם ותהליכי פעילותם. 
לחצו כאן ליצירת קשר ולקבלת מידע נוסף.