5 הבעיות העיקריות שתוכלו לפתור בעזרת תוכנה לניהול מרפאה

ניהול מרפאה במציאות של היום הוא משימה מאתגרת ומרכבת. מרפאות פרטיות, כמו גם מכוני דימות ומכונים לטיפולי יופי ואסתטיקה, מתמודדים עם אתגרים רבים בו זמנית. הצוותים הרפואיים זקוקים לכלים מתקדמים טכנולוגית כדי לבצע את עבודתם, להעניק שירות מקצועי ומסור למטופלים, לשמור על המידע הרפואי, להתמודד עם המידע הרב (ביג דאטה), ועוד.

יתרונות תוכנה לניהול מרפאה

כאשר שואלים את מנהלי המרפאות והמרכזים הרפואיים כיצד תוכנה לניהול מרפאה יכולה לסייע להם, לרוב הם יענו כי התוכנה נחוצה עבורם כדי לאחסן את המסמכים בקלות. מנהלי המרפאות רואים בתוכנה המתקדמת לניהול מרפאה ככלי עזר המסייע להם בעבודה השוטפת, ובעיקר ככלי אוטומציה לטיפול בתיעוד הרפואי, כלומר ניהול תיק רפואי ממוחשב.

בפועל, תוכנת ניהול מרפאה חכמה מציעה מעטפת כלים רחבה המסייעת לצוות לעבוד ביעילות, לשפר את השירות, לחסוך בהוצאות, להגדיל הכנסות ולשפר את הרווחיות. בכתבה זו המומחים של ר.ר. מערכות מידע וטכנולוגיות בע"מ מציגים בפניכם את הבעיות המרכזיות שתוכלו לפתור בעזרת תוכנה לניהול מרפאה.

שימור מטופלים

כל בעלי המרפאות מכירים את התופעה של נטישת מטופלים. קיימת תחרות גבוהה בין המרפאות על כל מטופל או מטופלת, והצלחת המרפאה תלויה בשימור לקוחותיה. 

בעזרת תוכנה חכמה לניהול מרפאה ניתן לשמר את הלקוחות ולשפר את השירות הניתן להם. התוכנה המתקדמת כוללת כלים המשפרים את חוויית המטופלים, למשל מערכת לניהול ולזימון תורים המאפשרת לכל מטופל לתאם בדיקה או טיפול בהתאם לזמינות הרופאים וחדרי הטיפולים במרפאה. 

יש לציין כי מערכת מקוונת לזימון תורים נחשבת לפתרון המומלץ ביותר מאחר והיא מאפשר למטופלים לזמן תור ישירות מהסמארטפון או מהמחשב שלהם, ללא שיחת טלפון ובזמינות של 24/7.

חוויית שירות מנצחת

מטופלים רבים בוחרים את המרפאה לפי חוויית השירות שהם קיבלו. זהו אתגר משמעותי ומורכב במציאות של היום, לכן כדאי לדעת כי תוכנה מתקדמת לניהול מרפאה כוללת כלים חדשניים לשיפור חוויית המטופלים. 

בעזרת התוכנה, הרופאים יכולים לנהל את עבודתם בצורה טובה ויעילה יותר, לקבל התראות על מצב המטופלים גם אם המטופל נמצא באשפוז ביתי, ליצור קשר אינטראקטיבי עם המטופל הנמצא בביתו, לעקוב אחר מדדים שונים מרחוק ולהתאים את הטיפול המיטבי.

ניתוח מידע בעזרת בינה מלאכותית

בכל תוכנה חכמה לניהול מרפאה קיים תיק רפואי ממוחשב בו מאחסנים את המידע הרפואי. כיום, המידע זורם לתיק הרפואי ממקורות שונים, ויש צורך בפתרון טכנולוגי לניתוח הדאטה. היקפי המידע הולכים וגדלים, וללא כלים מתקדמים המבוססים בין היתר על טכנולוגיית הבינה המלאכותית, עלול להווצר עומס מידע שפוגע בביצועי המרפאה ובתפקוד הרופאים.

פתרונות לרפואה היברידית

משבר הקורונה האיץ את תהליכי הדיגיטליזציה בעולם הרפואה ומטופלים רבים זקוקים לשירות רפואי מרחוק. המגמה כיום היא לעבור לרפואה היברידית, כלומר שירותי רפואה המשלבים בין ביקור פיזי במרפאה לבין טיפול מרחוק. התוכנה המתקדמת כוללת כלים המאפשרים לרופאים לנהל שיחות וידאו עם המטופלים, לנטר מדדים ולבצע בדיקות מרחוק בזמן אמת, להעניק טיפול רפואי מרחוק בהתאם לצורך, ועוד.

חיסכון בעלויות ושיפור ברווחיות המרפאה

מרפאה היא עסק לכל דבר ועניין, לכן עליה להיות רווחית אחרת אין לה צידוק כלכלי. בעזרת תוכנה לניהול מרפאה ניתן לחסוך זמן ועלויות כוח אדם, לייעל את העבודה במרפאה, לקצץ הוצאות מיותרות ולשפר את הרווחיות.

התוכנה החכמה והמתקדמת כוללת מודולים חשובים לניהול מרפאה חכמה, כמו מחולל דוחות מובנה, העברת תשובות, אבחונים והתחשבנות לגורמים הרלוונטיים, מערכת כספים ומלאי, זימון תורים מקוון, תזכור תורים ועדכוני מידע באמצעות SMS ו/או What's Up וכו'. 

התוכנה החכמה מסייעת בניהול המרפאה ובשיפור השירות, לכן היא הופכת לכלי מרכזי בעבודה ובסופו של יום ניתן לראות שינוי גם בתוצאות העסקיות ולהגביר את הרווחיות.

תוכנת MedSoft Web מבית ר.ר מערכות

תוכנת MedSoft Web היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם האתגרים הרבים שבכל מרפאה. בעזרתם של כלים ידידותיים ומקצועיים, אשר מותאמים באופן מוחלט לצרכיה של המרפאה – ניהול מרפאה פרטית הופך לפשוט וקל.

MedSoft Web – מערכת לניהול מרפאה המשלבת בין פתרונות מקצועיים רפואיים לבין פתרונות ניהול מתקדמים המסייעים בניהול המרפאה ובביצוע העבודה השוטפת מול המטופלים. לכן, במקום להשתמש בכמה תוכנות שונות, מוצעת תוכנת ניהול מרפאה אחת ידידותית וקלה לשימוש!

לחצו לפרטים נוספים


חברת ר.ר. מערכות מפתחת מערכות תוכנה איכותיות בהתאמה טכנולוגית עדכנית בתחומי הבריאות, הרפואה והאופטיקה, ע"פ צרכי לקוחותיה ובהתאם לתחומי התמחותם ותהליכי פעילותם. לחצו כאן ליצירת קשר ולקבלת מידע נוסף.